172-037-112R011
D-Sub Standard Connectors 37POS Male 5A Steel
product image
172-037-112R011 Picture
SeekIC No. : 002049166 Detail
172-037-112R011: D-Sub Standard Connectors 37POS Male 5A Steel
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
172-037-112R011
Parameters:
Technical/Catalog Information172-037-112R011
Contact FinishGold
Features-
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Mounting TypeThrough Hole
Number of Positions 37
Number of Rows2
TerminationSolder
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 172 037 112R011
172037112R011
2537MA ND
2537MAND
2537MA