172-050-102R011
D-Sub Standard Connectors 50POS Male 5A Steel
product image
172-050-102R011 Picture
SeekIC No. : 002036683 Detail
172-050-102R011: D-Sub Standard Connectors 50POS Male 5A Steel
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
172-050-102R011
Parameters:
Technical/Catalog Information172-050-102R011
VendorNorcomp Inc.
CategoryConnectors
Connector TypePlug, Male Pin
Contact FinishGold
Features-
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions 50
Number of Rows3
TerminationSolder Cup
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 172 050 102R011
172050102R011
2150MA ND
2150MAND
2150MA