172-050-102R031
D-Sub Standard Connectors 50POS Male 5A Steel
product image
172-050-102R031 Picture
SeekIC No. : 002049295 Detail
172-050-102R031: D-Sub Standard Connectors 50POS Male 5A Steel
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
172-050-102R031
Parameters:
Technical/Catalog Information172-050-102R031
VendorNorcomp Inc.
CategoryConnectors
Connector TypePlug, Male Pin
Contact FinishGold
Features-
Flange FeatureMating Side (4-40)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions 50
Number of Rows3
TerminationSolder Cup
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 172 050 102R031
172050102R031
4150MA ND
4150MAND
4150MA