172-050-112R911
D-Sub Standard Connectors 50POS Male 5A Steel
product image
172-050-112R911 Picture
SeekIC No. : 002035798 Detail
172-050-112R911: D-Sub Standard Connectors 50POS Male 5A Steel
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
172-050-112R911
Parameters:
Technical/Catalog Information172-050-112R911
VendorNorcomp Inc.
CategoryConnectors
Connector TypePlug, Male Pin
Contact FinishGold
FeaturesBoard Lock
Flange FeatureBoard Side (4-40) and Mating Side (4-40)
Mounting TypeThrough Hole
Number of Positions 50
Number of Rows3
TerminationSolder
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 172 050 112R911
172050112R911
2950MA ND
2950MAND
2950MA