1812CA472JAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 4700PF 600V 5%
product image
1812CA472JAT1A Picture
SeekIC No. : 00876388 Detail
1812CA472JAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 4700PF 600V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812CA472JAT1A
Quick Details
Capacitance : 4700 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Packaging : Reel
Capacitance : 4700 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1812CA472JAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4700pF
Voltage - Rated 630V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C