1812HA101KAT9A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 100pF 10%
product image
1812HA101KAT9A Picture
SeekIC No. : 00886441 Detail
1812HA101KAT9A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 100pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA101KAT9A
Quick Details
Capacitance : 100 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Bulk
Tolerance : 10 %
Capacitance : 100 pF
Voltage Rating : 3 KVolts
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA101KAT9A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance100pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C