1812HA151JATME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 150pF 5%
product image
1812HA151JATME Picture
SeekIC No. : 00881585 Detail
1812HA151JATME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 150pF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA151JATME
Quick Details
Capacitance : 150 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Packaging : Reel
Capacitance : 150 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA151JATME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance150pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C