1812HA180JAT3A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 18pF 5%
product image
1812HA180JAT3A Picture
SeekIC No. : 00888401 Detail
1812HA180JAT3A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 18pF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA180JAT3A
Quick Details
Capacitance : 18 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 18 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA180JAT3A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance18pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C