1812HA200KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 20pF 10%
product image
1812HA200KAT1A Picture
SeekIC No. : 00886191 Detail
1812HA200KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 20pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA200KAT1A
Quick Details
Capacitance : 20 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : High Voltage MLCCs
Capacitance : 20 pF
Voltage Rating : 3 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA200KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance20pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C