1812HA220JAT1A\SB
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000V 22pF 5%
product image
1812HA220JAT1A\SB Picture
SeekIC No. : 00881279 Detail
1812HA220JAT1A\SB: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000V 22pF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA220JAT1A\SB
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 22 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 3 KVolts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 22 pF
Product : High Voltage MLCCs
Voltage Rating : 3 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA220JAT1A\SB
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance22pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±5%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C