1812HA221JAT1A\SB
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000V 220pF 5%
product image
1812HA221JAT1A\SB Picture
SeekIC No. : 00822034 Detail
1812HA221JAT1A\SB: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000V 220pF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA221JAT1A\SB
Quick Details
Capacitance : 220 pF Tolerance : 5 %
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Capacitance : 220 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA221JAT1A\SB
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance220pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±5%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C