1812HA270JAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000volts 27pF 5% C0G
product image
1812HA270JAT1A Picture
SeekIC No. : 00821121 Detail
1812HA270JAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000volts 27pF 5% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA270JAT1A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 27 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 27 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA270JAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance27pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C