1812HA270JAT9A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 27PF 3KV 5%
product image
1812HA270JAT9A Picture
SeekIC No. : 00882923 Detail
1812HA270JAT9A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 27PF 3KV 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA270JAT9A
Quick Details
Capacitance : 27 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 3 KVolts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Bulk
Description
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 27 pF
Voltage Rating : 3 KVolts
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA270JAT9A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance27pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C