1812HA270KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000volts 27pF 10% C0G
product image
1812HA270KAT1A Picture
SeekIC No. : 00813430 Detail
1812HA270KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000volts 27pF 10% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA270KAT1A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 27 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 27 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA270KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance27pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C