1812HA271KAT3A\SB
CAP CER 270PF 3KV 10% NP0 1812
product image
1812HA271KAT3A\SB Picture
SeekIC No. : 002928154 Detail
1812HA271KAT3A\SB: CAP CER 270PF 3KV 10% NP0 1812
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA271KAT3A\SB
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 270pF Voltage - Rated: 3000V (3kV)
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.100" (2.54mm)
Lead Spacing: - Features: High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Capacitance: 270pF
Series: -
Features: High Voltage
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated: 3000V (3kV)
Manufacturer: AVX Corporation
Thickness (Max): 0.100" (2.54mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA271KAT3A\SB
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance270pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-