1812HA330KA19A\SB
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000V 33pF 10%
product image
1812HA330KA19A\SB Picture
SeekIC No. : 00885664 Detail
1812HA330KA19A\SB: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000V 33pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA330KA19A\SB
Quick Details
Capacitance : 33 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Bulk
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 33 pF
Product : High Voltage MLCCs
Voltage Rating : 3 KVolts
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA330KA19A\SB
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance33pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C