1812HA331KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 330PF 3KV 10%
product image
1812HA331KAT1A Picture
SeekIC No. : 00809079 Detail
1812HA331KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 330PF 3KV 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA331KAT1A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 330 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : High Voltage MLCCs
Capacitance : 330 pF
Voltage Rating : 3 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA331KAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance330pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C