1812HA390JAT9A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 39pF 5%
product image
1812HA390JAT9A Picture
SeekIC No. : 00890228 Detail
1812HA390JAT9A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 39pF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA390JAT9A
Quick Details
Capacitance : 39 pF Tolerance : 5 %
Packaging : Bulk
Description
Tolerance : 5 %
Product : High Voltage MLCCs
Capacitance : 39 pF
Voltage Rating : 3 KVolts
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA390JAT9A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance39pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C