1812HA390MAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 39pF 20%
product image
1812HA390MAT1A Picture
SeekIC No. : 00881917 Detail
1812HA390MAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 39pF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA390MAT1A
Quick Details
Capacitance : 39 pF Tolerance : 20 %
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Product : High Voltage MLCCs
Capacitance : 39 pF
Voltage Rating : 3 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA390MAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance39pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±20%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C