1812HA470JAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000volts 47pF 5% C0G
product image
1812HA470JAT1A Picture
SeekIC No. : 00815037 Detail
1812HA470JAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000volts 47pF 5% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1812HA470JAT1A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 47 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Product : High Voltage MLCCs
Capacitance : 47 pF
Voltage Rating : 3 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog Information1812HA470JAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance47pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±5%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C