18TQ045STRL
Schottky (Diodes & Rectifiers) 18 Amp 45 Volt
product image
18TQ045STRL Picture
SeekIC No. : 00194789 Detail
18TQ045STRL: Schottky (Diodes & Rectifiers) 18 Amp 45 Volt
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
18TQ045STRL
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 45 V
Forward Continuous Current : 18 A Max Surge Current : 1800 A
Configuration : Single Forward Voltage Drop : 0.6 V
Maximum Reverse Leakage Current : 2500 uA Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : D2PAK (TO-263AB)
Packaging : Reel
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Product : Schottky Rectifiers
Peak Reverse Voltage : 45 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C
Package / Case : D2PAK (TO-263AB)
Forward Continuous Current : 18 A
Forward Voltage Drop : 0.6 V
Maximum Reverse Leakage Current : 2500 uA
Max Surge Current : 1800 A