1SMA13AT3G
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors ZEN SMA TVS
product image
1SMA13AT3G Picture
SeekIC No. : 00229133 Detail
1SMA13AT3G: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors ZEN SMA TVS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1SMA13AT3G
Mfg:
ON Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 21.5 V
Operating Voltage : 13 V Package / Case : SMA
Breakdown Voltage : 14.4 V Termination Style : SMD/SMT
Peak Surge Current : 18.6 A Peak Pulse Power Dissipation : 400 W
Capacitance : 860 pF Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Polarity : Unidirectional
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 400 W
Clamping Voltage : 21.5 V
Operating Voltage : 13 V
Package / Case : SMA
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Breakdown Voltage : 14.4 V
Peak Surge Current : 18.6 A
Capacitance : 860 pF