1.5KE8.2A-TP
TVS 1500W 8.2V UNIDIR DO-201AE
product image
1.5KE8.2A-TP Picture
SeekIC No. : 003002069 Detail
1.5KE8.2A-TP: TVS 1500W 8.2V UNIDIR DO-201AE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.5KE8.2A-TP
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V Voltage - Breakdown: 7.79V
Power (Watts): 1500W Polarization: Unidirectional
Mounting Type: Through Hole Forward Voltage Drop : 2.9 V
Package / Case: DO-201AE, Axial Supplier Device Package: DO-201AE
Description
Series: -
Polarization: Unidirectional
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 7.02V
Voltage - Breakdown: 7.79V
Power (Watts): 1500W
Manufacturer: Micro Commercial Co
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-201AE, Axial
Supplier Device Package: DO-201AE
Parameters:
Technical/Catalog Information1.5KE8.2A-TP
VendorMicro Commercial Co (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-201AE, Axial
PackagingDigi-Reel?
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Breakdown7.79V
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 1 5KE8 2A TP
15KE82ATP
1 5KE8 2A TPMSDKR ND