1.5SMC10AT3
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 10V 1500W
product image
1.5SMC10AT3 Picture
SeekIC No. : 00262736 Detail
1.5SMC10AT3: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 10V 1500W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.5SMC10AT3
Mfg:
ON Semiconductor
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 14.5 V
Operating Voltage : 8.55 V Package / Case : SMC
Breakdown Voltage : 9.5 V Peak Surge Current : 103 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Package / Case : SMC
Operating Voltage : 8.55 V
Breakdown Voltage : 9.5 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 14.5 V
Peak Surge Current : 103 A
Parameters:
Technical/Catalog Information1.5SMC10AT3
VendorON Semiconductor
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)8.55V
Voltage - Breakdown9.5V