1.5SMC10AT3G
Schottky (Diodes & Rectifiers) 10V 1500W UNIDIR
product image
1.5SMC10AT3G Picture
SeekIC No. : 00187728 Detail
1.5SMC10AT3G: Schottky (Diodes & Rectifiers) 10V 1500W UNIDIR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.5SMC10AT3G
Mfg:
ON Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Packaging : Reel
Description
Product :
Peak Reverse Voltage :
Forward Continuous Current :
Max Surge Current :
Configuration :
Recovery Time :
Forward Voltage Drop :
Maximum Reverse Leakage Current :
Maximum Power Dissipation :
Operating Temperature Range :
Mounting Style :
Package / Case :
Packaging : Reel
Parameters:
Technical/Catalog Information1.5SMC10AT3G
VendorON Semiconductor
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)8.55V
Voltage - Breakdown9.5V