1.5SMC13AT3
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 13V 1500W
product image
1.5SMC13AT3 Picture
SeekIC No. : 00256325 Detail
1.5SMC13AT3: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 13V 1500W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.5SMC13AT3
Mfg:
ON Semiconductor
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 18.2 V
Operating Voltage : 11.1 V Package / Case : SMC
Breakdown Voltage : 12.4 V Peak Surge Current : 82 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 18.2 V
Package / Case : SMC
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Operating Voltage : 11.1 V
Breakdown Voltage : 12.4 V
Peak Surge Current : 82 A
Parameters:
Technical/Catalog Information1.5SMC13AT3
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)11.1V
Voltage - Breakdown12.4V