1.5SMC15AT3
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 15V 1500W
product image
1.5SMC15AT3 Picture
SeekIC No. : 00257417 Detail
1.5SMC15AT3: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 15V 1500W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.5SMC15AT3
Mfg:
ON Semiconductor
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 21.2 V
Operating Voltage : 12.8 V Package / Case : SMC
Breakdown Voltage : 14.3 V Peak Surge Current : 71 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Breakdown Voltage : 14.3 V
Package / Case : SMC
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 21.2 V
Operating Voltage : 12.8 V
Peak Surge Current : 71 A
Parameters:
Technical/Catalog Information1.5SMC15AT3
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12.8V
Voltage - Breakdown14.3V