2004KL-04W-B59-B50
FAN DC AXIAL 12V 50X10 TAC
product image
2004KL-04W-B59-B50 Picture
SeekIC No. : 003442524 Detail
2004KL-04W-B59-B50: FAN DC AXIAL 12V 50X10 TAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2004KL-04W-B59-B50
Quick Details
Series: 2004KL Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 50mm L x 50mm H x 10mm W
Voltage - Rated: 12VDC Power (Watts): 1.20W
Features: Speed Sensor (Tach) RPM: 5500 RPM
Noise: 34 dB Static Pressure: 0.140 in H2O (34.9 Pa)
Package / Case : SOP-20 Air Flow: 10.2 CFM (0.289m³/min)
Termination: 3 Wire Leads Bearing Type: Ball
Description
Fan Type: Tubeaxial
Voltage - Rated: 12VDC
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension: Square - 50mm L x 50mm H x 10mm W
Bearing Type: Ball
RPM: 5500 RPM
Static Pressure: 0.140 in H2O (34.9 Pa)
Power (Watts): 1.20W