200NH1G-690
FUSE 200A 690V CLASS GG
product image
200NH1G-690 Picture
SeekIC No. : 002998151 Detail
200NH1G-690: FUSE 200A 690V CLASS GG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
200NH1G-690
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: NH Manufacturer: Cooper Bussmann
Fuse Type: - Voltage - Rated: 690VAC
Current: 200A Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 5.315" L x 1.614" W x 2.165" H (135.00mm x 41.00mm x 55.00mm) Mounting Type: Holder
Propagation Delay Time : 21.5 ns Color: -
Description
Color: -
Fuse Type: -
Operating Temperature: -
Mounting Type: Holder
Manufacturer: Cooper Bussmann
Current: 200A
Voltage - Rated: 690VAC
Package / Case: Rectangular, Blade
Series: NH
Size / Dimension: 5.315" L x 1.614" W x 2.165" H (135.00mm x 41.00mm x 55.00mm)