2225GC221KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 220pF 10%
product image
2225GC221KAT1A Picture
SeekIC No. : 00874108 Detail
2225GC221KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 220pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225GC221KAT1A
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 220 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 2 KVolts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 2225 Case Code - mm : 5763
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 220 pF
Voltage Rating : 2 KVolts
Product : High Voltage MLCCs
Case Code - in : 2225
Case Code - mm : 5763
Parameters:
Technical/Catalog Information2225GC221KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance220pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±10%
Package / Case2225 (5664 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C