2225GC222KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2000volts 2200pF 10% X7R
product image
2225GC222KAT1A Picture
SeekIC No. : 00808791 Detail
2225GC222KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2000volts 2200pF 10% X7R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225GC222KAT1A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 2200 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 2200 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information2225GC222KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2200pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C