2225GC223MAT12
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2000V 0.022uF 20%
product image
2225GC223MAT12 Picture
SeekIC No. : 00878431 Detail
2225GC223MAT12: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2000V 0.022uF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225GC223MAT12
Quick Details
Product : High Voltage MLCCs Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Tolerance :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient / Code :
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Parameters:
Technical/Catalog Information2225GC223MAT12
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.022F
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C