2225GC223MAT3A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 0.022uF 20%
product image
2225GC223MAT3A Picture
SeekIC No. : 00882223 Detail
2225GC223MAT3A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 0.022uF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225GC223MAT3A
Quick Details
Capacitance : 0.022 uF Tolerance : 20 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 0.022 uF
Tolerance : 20 %
Parameters:
Technical/Catalog Information2225GC223MAT3A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.022F
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C