2225GC302KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2000V 3000pF 10%
product image
2225GC302KAT1A Picture
SeekIC No. : 00882248 Detail
2225GC302KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2000V 3000pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225GC302KAT1A
Quick Details
Product : High Voltage MLCCs Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Tolerance :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient / Code :
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Parameters:
Technical/Catalog Information2225GC302KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3000pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C