2225GC332KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 3300pF 10%
product image
2225GC332KAT1A Picture
SeekIC No. : 00876180 Detail
2225GC332KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 3300pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225GC332KAT1A
Quick Details
Capacitance : 3300 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 3300 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information2225GC332KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3300pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C