2225GC472KAT9A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 4700pF 10%
product image
2225GC472KAT9A Picture
SeekIC No. : 00876744 Detail
2225GC472KAT9A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 4700pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225GC472KAT9A
Quick Details
Capacitance : 4700 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 4700 pF
Case Code - mm : 5763
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information2225GC472KAT9A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4700pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C