2225GC682KATBE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 6800pF 10%
product image
2225GC682KATBE Picture
SeekIC No. : 00883431 Detail
2225GC682KATBE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 6800pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225GC682KATBE
Quick Details
Capacitance : 6800 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 6800 pF
Case Code - mm : 5763
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information2225GC682KATBE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance6800pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C