2225GC682MAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 6800pF 20%
product image
2225GC682MAT1A Picture
SeekIC No. : 00881148 Detail
2225GC682MAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 6800pF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225GC682MAT1A
Quick Details
Capacitance : 6800 pF Tolerance : 20 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Tolerance : 20 %
Capacitance : 6800 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information2225GC682MAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance6800pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C