2225GC682MAT9A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 6800pF 20%
product image
2225GC682MAT9A Picture
SeekIC No. : 00870981 Detail
2225GC682MAT9A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2KVolts 6800pF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225GC682MAT9A
Quick Details
Capacitance : 6800 pF Tolerance : 20 %
Packaging : Bulk
Temperature Coefficient / Code : X7R
Tolerance : 20 %
Capacitance : 6800 pF
Case Code - mm : 5763
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information2225GC682MAT9A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance6800pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C