2225HA391KATME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 390pF 10%
product image
2225HA391KATME Picture
SeekIC No. : 00870568 Detail
2225HA391KATME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 390pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225HA391KATME
Quick Details
Capacitance : 390 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : High Voltage MLCCs
Voltage Rating : 3 KVolts
Capacitance : 390 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information2225HA391KATME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance390pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C