2225HA471MAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 470pF 20%
product image
2225HA471MAT1A Picture
SeekIC No. : 00878939 Detail
2225HA471MAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 470pF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225HA471MAT1A
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 470 pF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 3 KVolts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 2225 Case Code - mm : 5763
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 pF
Product : High Voltage MLCCs
Voltage Rating : 3 KVolts
Case Code - in : 2225
Case Code - mm : 5763
Parameters:
Technical/Catalog Information2225HA471MAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance470pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±20%
Package / Case2225 (5664 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C