2225HA680KA19A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 68pF 10%
product image
2225HA680KA19A Picture
SeekIC No. : 00877205 Detail
2225HA680KA19A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 68pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225HA680KA19A
Quick Details
Capacitance : 68 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 3 KVolts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 2225 Case Code - mm : 5763
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Bulk
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 10 %
Product : High Voltage MLCCs
Voltage Rating : 3 KVolts
Capacitance : 68 pF
Case Code - in : 2225
Case Code - mm : 5763
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information2225HA680KA19A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance68pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Package / Case2225 (5664 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C