2225HC102MAJ1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 1000pF 20%
product image
2225HC102MAJ1A Picture
SeekIC No. : 00903606 Detail
2225HC102MAJ1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 1000pF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225HC102MAJ1A
Quick Details
Capacitance : 1000 pF Tolerance : 20 %
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : X7R
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1000 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information2225HC102MAJ1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1000pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C