2225HC102MAT1A\SB
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000V 1000pF 20%
product image
2225HC102MAT1A\SB Picture
SeekIC No. : 00877495 Detail
2225HC102MAT1A\SB: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000V 1000pF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225HC102MAT1A\SB
Quick Details
Product : High Voltage MLCCs Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Tolerance :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient / Code :
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Packaging : Reel
Product : High Voltage MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information2225HC102MAT1A\SB
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1000pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C