2225HC103KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 10000 pF 10% 3 KVolts
product image
2225HC103KAT1A Picture
SeekIC No. : 00817582 Detail
2225HC103KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 10000 pF 10% 3 KVolts
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225HC103KAT1A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 0.01 uF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 0.01 uF
Parameters:
Technical/Catalog Information2225HC103KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance10000pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C