2225HC151KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 150pF 10%
product image
2225HC151KAT1A Picture
SeekIC No. : 00888695 Detail
2225HC151KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 150pF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225HC151KAT1A
Quick Details
Capacitance : 150 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 150 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information2225HC151KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance150pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C