2225HC152MAT9A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000volts 1500pF 20% X7R
product image
2225HC152MAT9A Picture
SeekIC No. : 00887750 Detail
2225HC152MAT9A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3000volts 1500pF 20% X7R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225HC152MAT9A
Quick Details
Capacitance : 1500 pF Tolerance : 20 %
Packaging : Bulk
Temperature Coefficient / Code : X7R
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1500 pF
Case Code - mm : 5763
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information2225HC152MAT9A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1500pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C