2225HC182MA1BE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 1800pF 20%
product image
2225HC182MA1BE Picture
SeekIC No. : 00886158 Detail
2225HC182MA1BE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3KVolts 1800pF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225HC182MA1BE
Quick Details
Capacitance : 1800 pF Tolerance : 20 %
Packaging : Bulk
Temperature Coefficient / Code : X7R
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1800 pF
Case Code - mm : 5763
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information2225HC182MA1BE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1800pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C