2225HC472MAT9A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 4700PF 3KV 20%
product image
2225HC472MAT9A Picture
SeekIC No. : 00873154 Detail
2225HC472MAT9A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 4700PF 3KV 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
2225HC472MAT9A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~91
Quick Details
Capacitance : 4700 pF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 3 KVolts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 2225 Case Code - mm : 5763
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 4700 pF
Tolerance : 20 %
Product : High Voltage MLCCs
Voltage Rating : 3 KVolts
Case Code - in : 2225
Case Code - mm : 5763
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog Information2225HC472MAT9A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4700pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C