251R15S0R8CV4E
CAP CER 0.8PF 250V NP0 0805
product image
251R15S0R8CV4E Picture
SeekIC No. : 002936464 Detail
251R15S0R8CV4E: CAP CER 0.8PF 250V NP0 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
251R15S0R8CV4E
Quick Details
Series: S Manufacturer: Johanson Technology Inc
Capacitance: 0.80pF Voltage - Rated: 250V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±0.25pF
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: RF, Microwave, High Frequency
Ratings: - Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.046" (1.17mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Tolerance: ±0.25pF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated: 250V
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Features: High Q, Low Loss
Capacitance: 0.80pF
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Series: S
Thickness (Max): 0.046" (1.17mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information251R15S0R8CV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryCapacitors
Capacitance0.80pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-